Informacje


Nasze drony

Używane przez nas multikoptery oraz płatowce to wysoce zaawansowany technologicznie sprzęt, do których napędu użyte są silniki elektryczne o dużym ciągu. Maszyny sterowane są zdalnie przez operatora-pilota. Sterowanie odbywa się manualnie lub półautomatycznie (wtedy pewne funkcje nadzoruje komputer) ale kopter może też wykonywać zaprogramowane loty samodzielne. Maszyny są wyposażony w odpowiednie układy zapewniające stabilny i bezpieczny lot, między innymi system GPS czy elektroniczny kompas. Do filmowania wykorzystujemy zwykle multikoptery, ponieważ są one wyposażone w precyzyjne głowice stabilizujące i oferują niesamowicie stabilny obraz, który nie wymaga stabilizacji w postprodukcji. Poszczególnymi osiami głowicy z aparatem można poruszać zdalnie tak by uzyskać odpowiedni efekt. Na głowicy zamontowany jest aparat/kamera dający możliwość wykonywania zdjęć w formatach JPG i RAW o rozdzielczości 24 megapikseli, a także nagrywania filmów w rozdzielczości full HD 1080p, 4K 50fps. Do zastosowań geodezyjnych wykorzystujemy płatowiec umożliwiający precyzyjny, autonomiczny lot po wyznaczonej trasie.

Funkcje jakie oferują nasze multikoptery:

Funkcje jakie oferuje nasz płatowiec:

Operator

Nasza załoga to specjaliści z wieloletnim doświadczeniem z zakresu pilotowania latających konstrukcji zdalnie sterowanych. Od wielu lat zajmujemy się też profesjonalną fotografią reklamową, reportażową i ślubną. Dzięki połączeniu dwóch wspaniałych pasji powstała nasza działalność. W ciągu ostatnich lat zdobyliśmy też duże doświadczenie na planach zdjęciowych m.in. spotów reklamowych, filmów promocyjnych oraz teledysków zarówno w Polsce jak i za granicą. Stale się uczymy, by filmy i zdjęcia były jeszcze lepsze. Należy zwrócić uwagę, że pilotowanie maszyn to tylko jeden z aspektów naszej działalności. Potrafimy też przygotowywać do lotu, serwisować i konserwować profesjonalne maszyny zdalnie sterowane (prowadzimy profesjonalny serwis, radzimy sobie z różnymi problemami w warunkach terenowych), prowadzimy profesjonalne doradztwo w zakresie budowy i zakupu urządzeń oraz szkolimy przyszłych i obecnych operatorów. Jako jedni z pierwszych otrzymaliśmy uprawnienia do zawodowego pilotowania maszyn zdalnie sterowanych wydane przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Chętnie podejmujemy się wykonania nietypowych zleceń, również takich, które dla innych są niemożliwe do wykonania!

Obiekty

Obiektem zdjęć może być wszystko obok czego i nad czym można bezpiecznie przelecieć naszymi maszynami. Budynki, pojazdy, ludzie... Ograniczna nas tylko wyobraźnia. Sposób ujęcia danych obiektów dostosowujemy do potrzeb klienta, sugerujemy też sprawdzone sposoby działania. Ze względów bezpieczeństwa nie podejmujemy się latania bezpośrednio nad grupami ludzi. Nie oznacza to jednak, że nie podejmiemy się wykonania zlecenia na udokumentowanie z góry imprezy outdoorowej - w takim przypadku po prostu latamy tak by ludzie nie znajdowali się bezpośrednio pod kopterem. Do tej pory filmowaliśmy i fotografowaliśmy już budynki mieszkalne, obszary terenowe, baseny, pałace, ośrodki wypoczynkowe, hotele, samochody, pociągi, imprezy, krajobrazy... Jestesmy otwarci na kolejne propozycje zleceń również nietypowych obiektów.

Sterowanie

Sterowanie platformą wielowirnikową jest precyzyjne i bezpieczne dzięki niezawodnemu systemowi telemetrycznemu RC 2.4GHz marki Futaba. Zasięg połączenia radiowego może przekraczać nawet 3km w przestrzeni otwartej. Wszystkie operacje powinny jednak odbywać się w zasięgu wzroku, bezpieczna odległość od operatora to ok. 300 metrów w poziomie i 200 metrów wysokości. Gdy zajedzie jadnak taka potrzeba, a warunki bedą temu sprzyjały to można ten dystans zwiększyć. Systemy telemetryczne urządzenia nadawczo-odbiorczego dają możliwość monitorowania m.in. stanu akumulatora, wysokości, prędkości czy odległości od punktu startu. Połączenie z komputerem rozszerza możliwości sterowania Hexakopterem i daje dodatkowe informacje o aktualnym stanie i położeniu urządzenia. Wielowirnikowiec może się wtedy poruszać np. po wyznaczonych koordynatach GPS, mamy też możliwość odczytywania jego aktualnej pozycji, prędkości itp.